Ви увійшли як Гость

Група "Гості"

Головна |  Мій профіль | Вихід
меню порталу
форма входуКонсультація для батьків дітей раннього

та молодшого дошкільного віку

«ДОМАШНІ  МУЗИЧНІ  ЗАНЯТТЯ»

(підготувала музичний керівник Лариса Лаптєва)

          

 У дитини одним із перших формується слуховий аналізатор, тож музика найраніше серед видів мистецтв стає доступною для сприйняття  дитини. Приємні, злагоджені звуки потрібні для гармонійного фізичного та інтелектуального розвитку дитини і у лоні матері, і після народження. Вони сприятливо діють на настрій дитини, викликають у неї відчуття задоволення.

Медики стверджують, що нестача у житті сучасних дітей благодатних звуків викликає хвороби. Дзюркіт струмка, шелест листя, щебетання птахів та багато інших звуків, серед яких людина жила впродовж тисячоліть, сьогодні змінилися на гул реактивних літаків, гуркотіння автомобілів та побутової  техніки. Дитина частіше чує постріли, лайливі слова, зойки жаху з  телевізору, ніж ніжний спів матері. Прикро, але батьки зазвичай не надають цьому значення, вони просто не знають, що благодатні звуки природи та музики мають величезний вплив на організм на фізіологічному рівні.  Доведено, що музика може заспокоювати чи збуджувати нервову систему, прискорювати  чи  уповільнювати роботу серця  та дихання, підвищувати артеріальний тиск, регулювати температуру тіла, активізувати імунітет, стимулювати вироблення гормонів, що блокують стрес.

 Батькам слід знати, що музичні здібності у дитини можуть виявлятися дуже рано, проте якщо ви не помічаєте особливих їхніх проявів – однозначні висновки про їх відсутність теж не варто робити. Лише систематична турбота батьків про прилучення дитини до музики зможуть закласти в ній «ядро» музичності. Для цього батькам потрібно набратися терпіння. Раджу приділяти музичному розвитку дитини хоча б 3 – 5 хвилин на день, і результат не забариться . Нагадаю про те, що найважливіше завдання для дорослих - навчити дитину уважно слухати музику. Окрім того, потрібно дбати й про розвиток у дитини співочих навичок, уміння ритмічно рухатися під музику.

Більшість батьків не мають музичної освіти, та це й не обов’язково. Достатньо вміти чисто співати, правильно інтонувати мелодії, виразно виконувати танцювальні рухи. Вдома можна повторювати репертуар, з яким дитину ознайомлюють у дитячому садку. Крім того, на домашніх музичних заняттях є можливість ознайомлювати дітей з новими  музичними    творами, які знають батьки. Але  потрібно зважити на те, що ці твори мають бути зрозумілими дітям.

Дитина дуже емоційно реагує на голос і рухи своїх батьків, із задоволенням наслідує їх. Збагатити уяву дитини про звукову палітру музики     допоможуть також  різноманітні музичні інструменти (наприклад, бубон, барабан, трикутник). З часом батьки зможуть укомплектувати оригінальний домашній оркестр із простих музичних інструментів, влаштовувати імпровізований виступ такого оркестру перед гостями та родичами, або навіть залучати і їх до спільного музикування. Така творчість принесе неабияке задоволення насамперед дитині.

Усі  батьки   хочуть   угледіти у своїй дитині хоча б маленький паросток майбутньої талановитої особистості. Крім того, усі хочуть бачити свою дитину доброю, чуйною, такою, що розуміє і цінує красу навколишнього світу. Ці чудові людські риси можна виховати за допомогою мистецтва. Тож раджу батькам не втрачати дорогоцінного часу і почати сіяти зернини творчості у своїх дітях уже з раннього віку.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ   >>>>>>>  «Цікавинки  професій або як ознайомити дитину з творчими професіями»

ЧИТАТИ ДАЛІ   >>>>>>>   "Виготовляємо музичні  інструменти  власноруч" (поради Лариси Лаптєвої)

ЦІКАВІ ЗАНЯТТЯ З ДІТЬМИ  >>>>>>>>>   «Як можна вивчити назви квітів та назви нот?» (підготувала музичний керівник Наталія Лелюх)

 >>>>>>>>   Як правильно слухати класичну музику з дітьми. (поради Дар'ї Тихоненко)

ЦІКАВИНКИ ВІД МУЗИЧНИХ КЕРІВНИКІВ   "Ми так довго чекали музику дощу"  >>>>>>>>>>

 

 

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0друзі сайту

БСШ №12

БІЦ БСШ №12

ДНЗ №8 "Золотий півник"

Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"

ДНЗ №28 "Горобинонька"ДНЗ №18 © 2021