Ви увійшли як Гость

Група "Гості"

Головна |  Мій профіль | Вихід
меню порталу
форма входуМіні – тренінг для вихователів

«Як організувати співпрацю з батьками групи через Вайбер»

 

Мета: презентувати сучасні шляхи залучення батьків в єдиний освітній простір ;

надати практичну допомогу вихователям під час  організації їх взаємодії з батьками через вайбер;

формувати навички ефективної взаємодії педагогів з батьками через соцмережі;

вдосконалювати педагогічну майстерність вихователів;

шукати спільні ідеї залучення батьків до освітнього процесу. 

Завдання:

           опрацювати практичні способи налагодження взаємодії вихователя

           з батьками через інформаційну групу;

           визначити напрями ефективної взаємодії вихователів

           з батьками через вайбер.

 

План проведення міні - тренінгу

1.   Повідомлення з теми « Переваги спілкування з батьками через соцмережі»

2.   Алгоритм створення інформаційної групи.

3. Підсумковий етап.

 

Хід міні - тренінгу

  1. Повідомлення з теми «Переваги спілкування з батьками через соцмережі»

Кажуть: «Хто володіє інформацією — володіє світом». Так було раніше, так є і нині, змінюються лише джерела отримання інформації. Якщо раніше батьки наших вихованців отримували інформацію про розвиток та виховання дітей у куточках для батьків зі стендів, ширм, папок-пересувок, дбайливо виготовлених вихователями власноруч, то сьогодні, особливо у містах, батьки віддають перевагу іншим джерелам, які так щедро їм дарує інтернет.

Ми проаналізували, якій з комунікацій наші батьки віддають перевагу, в який зручний для них спосіб вони хотіли б отримувати інформацію про розвиток своєї дитини. Виявилося, що значна частина батьків, не відкидаючи такі традиційні форми отримання інформації, як-от: індивідуальні бесіди з вихователями та іншими фахівцями, батьківські збори, семінари, тренінги, вважає більш зручними способами комунікації сучасні електронні засоби інформування — веб-сайт, електронну пошту.

Тому поки ми працювали над створенням та розробленням власного веб-сайту, вирішили не гаяти часу і створили інформаційну групу для батьків та вихователів нашого дошкільного закладу, користуючись електронною поштою. Адже, якщо ви маєте доступ до інтернету, то електронна пошта — це не лише швидкий і зручний спосіб спілкування з батьками, а й дуже ефективний. Перевагами такої комунікації є: конфіденційність та адресність інформації; миттєва доставка потрібної інформації батькам; постійний зворотній зв'язок з родинами.

  1. Алгоритм створення інформаційної групи.

Якщо ви вирішили створити для роботи з батьками своїх вихованців інформаційну групу, насамперед зберіть їхні електронні адреси. Після цього, користуючись послугами електронної пошти, наприклад Gmail, створіть свою групу. Її нескладно створити за таким алгоритмом.

Крок 1. Зайдіть на електронну пошту, наприклад Gmail. Угорі з’явиться панель інструментів, на якій є активні вікна (Gmail, Календар, Документи, Фотознімки, Сайти, Пошук, Більше). Натисніть активне вікно Більше – на екрані з’явиться додаткове меню, виберіть у ньому Групи і продовжуйте налаштування групи. Крок 2. Щоб налаштувати групу, введіть назву своєї групи, наприклад «Інформаційна група для батьків та педагогів».

Крок 3. Введіть адресу електронної пошти для своєї групи.

Крок 4. Опишіть свою групу, наприклад «Група для батьків та вихователів дошкільного закладу «Сонечко».

Крок 5. Із запропонованого списку, оберіть рівень доступу для учасників групи, наприклад Обмеження.

Крок 6. Тепер необхідно підтвердити введену вами інформацію. Для цього введіть символи, що з’являться перед вами на екрані.

Крок 7. Запросіть учасників групи електронною поштою – у зазначеному полі вкажіть електронні адреси всіх, кого б ви хотіли приєднати до спілкування: батьків, педагогів, інших учасників групи.

Крок 8. Введіть текстове повідомлення для запрошення. Наприклад: «Запрошуємо Вас стати учасником інформаційної групи для батьків та педагогів нашого дитячого садка. Приєднуйтесь, не пожалкуєте!»

Крок 9. Натисніть вікно Запросити учасників.

Крок 10. Завітайте до своєї групи.

Після того як ви покроково закінчили роботу зі створення інформаційної групи, вибрали власника, керівника та приєднали всіх учасників групи, можете починати активно користуватися цим комунікативним ресурсом. Створивши свою інформаційну групу, потрібно повідомляти батькам про події, які відбуваються у ДНЗ. Готуючись до певного заходу, розсилати батькам необхідну інформацію, анкети, запрошення. Таке цільове спілкування дає змогу визначати питання. Які найбільше хвилюють батьків, і відповідно коригувати зміст заходу. Користуючись можливостями інформаційної групи, можна презентувати педагогічний персонал, надсилати звіти від вихователів, керівників гуртків та 61 інших спеціалістів, проводити дискусії, спілкуватися з різних, іноді дуже складних і часом «незручних», питань. Дуже важливо, що звичка батьків, як більшості сучасних молодих людей щоранку розпочинати свій день з перегляду пошти, дає змогу завжди оперативно доносити до них потрібну інформацію і так само оперативно отримувати зворотний зв’язок.

  1. Висновки

На завершення хочеться відмітити, що використовуючи ІКТ та відео спостереження в своїй роботі, ми відкриваємо для себе дуже багато нового і цікавого. Ми разом з дітьми і батьками входимо в захоплюючий світ інформаційно-комунікаційних технологій, вчимося разом з ними бути цікавими, креативними, позитивними, таким чином, стаємо більш професійними, грамотними, а саме головне ця робота приносить нам велике задоволення. Але, ми пам’ятаємо що жоден комп’ютер не замінить мамі живого спілкування та не порадить у прийнятті непростих рішень. А використання ІКТ дає можливість нам бути інформаційно-грамотними людьми, в яких, на мою думку, формується інформаційний світогляд, який є складовим інформаційної культури, як для нас керівників так і для педагогів батьків і звичайно ж дітей.

 

ЧИТАЙТЕ ДАЛІ «Використання ІКТ в роботі з батьками»

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0друзі сайту

БСШ №12

БІЦ БСШ №12

ДНЗ №8 "Золотий півник"

Славутицький ДНЗ №6
"КРУНК"

ДНЗ №28 "Горобинонька"ДНЗ №18 © 2021